Sunday, April 14, 2013

Senarai Penuh Calon PAS di Johor

JOHOR BAHRU: PAS hari ini mengumumkan akan bertanding di lapan parlimen dan 30 Dewan Undangan Negeri (Dun) di negeri Johor.

Parlimen-parlimen tersebut adalah Ayer Hitam, Pagoh, Parit Sulong, Kota Tinggi, Pulai, Simpang Renggam, Tenggara dan Mersing.

Pengumuman itu dibuat oleh Naib Presiden PAS Salahudin Ayub pada satu sidang akhbar di sebuah hotel di sini hari ini.

Turut serta pada sidang media itu, Mursyidul Am PAS Tuan Guru Datuk Nik Abdul Aziz Nik Mat.

"Jadi dengan rasminya saya mengumumkan bahawa PAS akan bertanding 8 kerusi parlimen di Johor kali ini.

"Kita (PAS) telah banyak lakukan perubahan dan anjakan paradigma di Johor dan kita juga telah banyak menghasilkan produk-produk baru yang terbaik untuk kita tampilkan," jelas beliau.

Pada sidang media sama Pengerusi Dewan Himpunan Penyokong PAS (DHPP), Hu Pang Chaw diisytihar sebagai calon PAS bagi kerusi Ayer Hitam .

Pengisytiharan itu menjadikan beliau calon pertama dari DHPP yang diumum bertanding atas tiket PAS.
PAS sebelum ini membayangkan sekurang-kurangnya lima kerusi diperuntukkan untuk wakil DHPP bertanding pada Pilihan Raya Umum ke-13 (PRU13) ini.

"Kalau dulu 2008, kita telah kemukakan Kumutha a/p Raman mewakili PAS, pada kali ini sekali lagi kita kemukakan calon (bukan melayu) iaitu daripada kaum Tionghua untuk mewakili PAS," jelas beliau lagi.

Turut diumumkan hari ini empat orang calon wanita yang akan bertanding di kerusi Dun.

Berikut senarai calon Pas yang akan bertanding di kerusi Parlimen dan Dewan Undangan Negeri (Dun) di Johor pada pilihan raya umum ke-13:

Parlimen

Pagoh : Mohd Rozali Jamil Al-Hafiz

Parit Sulong : Khairuddin Abdul Rahim

Ayer Hitam : Hu Pang Chaw

Simpang Renggam : Suhaizan Kaiat

Mersing : Roslan Nikmat

Tenggara : Muhamad Said Jonit

Kota Tinggi : Onn Jaafar

Pulai : Salahuddin Ayub


Dewan Undangan Negeri

Buloh Kasap : Firdaus Masod

Pemanis : Normala Sudirman

Tenang : Mohd Zin Johar

Jorak : Norhayati Bachok

Gambir : Datuk Dr Mahfodz Mohamed

Serom : Azmi Ahmad

Sungai Abong : Dr Sheikh Ibrahim Salleh

Maharani : Dr Mohammad Taslim

Sungai Balang : Malik Mohamad Diah

Sri Medan : Ahmad Rosdi Bahari

Semarang : Ilyas Abu Bakar

Parit Yaani : Aminolhuda Hassan

Parit Raja : Noor Khalim Sakib

Senggarang : Dr Mohd Ramli Md Kari

Rengit : Ahmad Kailani Kosnin

Machap : Mohd Khalid Salekan

Mahkota : Khairul Faizi Ahmad Kamil

Endau : Mohd Azam Abdul Razak

Pasir Raja : Lt Kol (B) Mohd Nazari Mokhtar

Johor Lama : Kamaldin Tahir

Penawar : Anis Afida Mohd Azli

Tiram : Kumutha a/p Raman

Puteri Wangsa : Abdullah Husin

Permas : Syed Othman Abdullah

Kempas : Suhaizan Kaiat

Nusajaya : Salahuddin Ayub

Bukit Permai : Mazlan Aliman

Benut : Raden Sorobo Ponoh

Pulai Sebatang : Ungku Mohd Nor Ungku Mahmood

Kukup : Ghazaley Ayiub

No comments:

Post a Comment