Wednesday, April 3, 2013

Senarai Calon Wakil Rakyat PR - Kemaskini. 3.4.2013

SENARAI CALON KEADILAN - PAKATAN RAKYAT (dikemas kini setakat 03 April 2013)

1. Permatang Pauh - Anwar Ibrahim (penyandang - belum disah dan diumumkan)
2. Gombak - Azmin Ali (penyandang)
3. Paya Besar - Murnie Hidayah Anuar
4. Indera Mahkota - Fauzi Abdul Rahman
5. Batu - Tian Chua (penyandang)
6. Sembrong - Onn Abu Bakar
7. Johor Bharu - Jen (B) Md Hashim Hussein
8. Pasir Gudang - Let Jen (B) Abdul Ghafir Abdul Hamid (belum diumumkan)
9. Selayang - William Leong Jee Ken (penyandang)
10. Kuala Kedah - Dr Azman Ismail
11. Kuantan - Fuziah Salleh (penyandang)
12. Padang Serai - N Surendran
13. Bagan Serai - Dr Muhammad Nur Manuty
14. Pasir Salak - Mustafa Kamil Ayyub
15. Gopeng - Dr Lee Boon Chye (penyandang)
16. Kulim-Bandar Baharu - Saifuddin Nasution Ismail (bertukar dari parlimen Machang)
17. Sungai Petani - Johari Abdul (penyandang)
18. Ampang - Zuraida Kamarudin (penyandang)
19. Sabak Bernam - Dr Abdul Aziz Bari
20. Lembah Pantai - Nurul Izzah Anwar (penyandang)
21. Pandan - Rafizi Ramli
22. Bukit Katil - Shamsul Iskandar Md Akin
23. Batang Lupar - Zulkifli Abang Engkeh
24. Saratok - Ali Biju
25. Hulu Rajang - Abun Sui Anyit
26. Baram - Roland Engan
27. Limbang - Baru Bian
28. Nibong Tebal - Dr Mansor Othman (bertukar dari DUN Penanti
29. Wangsa Maju - Dr Tan Kee Kwong
30. Setiawangsa - Ibrahim Yaacob (belum diumumkan)
31. Segamat atau Kulai - Dr Chua Jui Meng (belum disah dan diumumkan)
32. Batu Pahat - Dr Idris Jauzi
33. Alor Setar - Gooi Hsiao Leung
34. Bandar Tun Razak - Abdul Khalid Ibrahim (penyandang)
35. Petaling Jaya Selatan - Hee Loy Sian (penyandang)
36. Machang - Dr Wan Zawawi Wan Ismail (belum diumumkan)
37. Sibuti - Dr Michael Teo Yu Keng (belum disah dan diumumkan)
38. Tebrau - Steven Chong Siow
39. Muar - Mohd Hizwan Ahmad

SENARAI CALON DAP - PAKATAN RAKYAT (dikemas kini setakat 03 April 2013)

1. Gelang Patah - Lim Kit Siang
2. Bukit Gelugor - Karpal Singh (penyandang)
3. Serdang - Teo Nie Ching (penyandang)
4. Beruas - Ngeh Koo Ham (penyandang)
5. Kluang - Liew Chin Tong (bertukar dari parlimen Bukit Bendera)
6. Ipoh Timur - Thomas Su (belum disah dan diumumkan)
7. Ipoh Barat - Wong Kah Woh (belum disah dan diumumkan)
8. Batu Gajah - V Sivakumar (belum disah dan diumumkan)
9. Bentong - Wong Tack
10. Seputeh - Teresa Kok Suh Sim (penyandang)
11. Puchong - Gobind Singh Deo (penyandang)
12. Taiping - Nga Kor Ming (penyandang - belum diumumkan)
13. Raub - Mohd Ariff Sabri Abdul Aziz
14. Bukit Mertajam - Chong Eng (penyandang)
15. Petaling Jaya Utara - Tony Pua Kiam Wee (penyandang)
16. Batu Kawan - Dr P Ramasamy (penyandang)
17. Cheras - Tan Kok Wai (penyandang)

SENARAI CALON PAS - PAKATAN RAKYAT (dikemas kini setakat 03 April 2013)

1. Marang - Tuan Guru Abdul Hadi Awang (penyandang)
2. Arau - Tuan Guru Haron Din
3. Shah Alam - Khalid Samad (penyandang)
4. Kota Raja - Dr Siti Mariah Mahmud (penyandang)
5. Pulai - Salahuddin Ayub (bertukar dari parlimen Kubang Kerian)
6. Padang Terap - Mohd Nasir Zakaria (penyandang - belum diumumkan)
7. Pendang - Mohamad Sabu (belum disah dan diumumkan)
8. Kuala Nerus - Dr Khairuddin At-Takiri (belum diumumkan)
9. Rantau Panjang - Siti Zailah Mohd Yusof (penyandang)
10. Tumpat - Kamarudin Jaffar (penyandang)
11. Kuala Krai - Dr Mohd Hatta Ramli (penyandang)
12. Parit Buntar - Dr Mujahid Yusof Rawa (penyandang)
13. Baling - Brig Jen (B) Najmi Ahmad
14. Larut - Fauzi Shaari
15. Temerloh - Nasrudin Hassan
16. Titiwangsa - Ahmad Zamri Asa'ad Khuzaimi
17. Kuala Selangor - Dr Dzulkefly Ahmad (penyandang)
18. Bachok - Ariffin Mahmod (belum disah dan diumumkan)

No comments:

Post a Comment